1973-ban kezdődött el az avasi lakótelep építése.
Az első ütemben a Középszer utca és annak környéke épült meg, amely a Csabai kapu közelsége miatt tömegközlekedéssel viszonylag könnyen elérhető volt. A második ütem munkálatai a jelenlegi Szentgyörgy (volt Engels) utca környékén zajlottak. Ezen területre már új járatok indítása vált szükségessé. Az elsők között a 33-as járat született meg, amely a hajdani miskolci nagyüzemekhez szállította az utasokat.
33-as járat
Megállói:
1978-1979 (menetidő 21 perc)
- Avas vk.
- Ifjúság u.
- 3.sz.Általános Iskola
- Petneházy bérházak
- SZTK
- Népkert
- Mindszent tér
- Erzsébet tér
- Teleki u.
- Nagyváthy u.
- Wesselényi u.
- Tímár malom u.
- Kiss E.u.
- Vasgyári u.
- Vasgyár
- DIGÉP
1980-1983 (menetidő 24 perc)
A Sályi utcát érintve közlekedik.
- Avas vk.
- Sályi u.
- Cementip.Gépj.
- Tapolcai elág.
- Petneházy bérházak
- SZTK
- Népkert
- Mindszent tér
- Erzsébet tér
- Teleki u.
- Nagyváthy u.
- Wesselényi u.
- Tímár malom u.
- Kiss E.u.
- Vasgyári u.
- Vasgyár
- DIGÉP
1984-2006 (menetidő 27 perc)
Üveggyár megállón keresztül.
- Avas vk.
- Sályi u.
- Cementip.Gépj.
- Tapolcai elág.
- Petneházy bérházak
- SZTK
- Népkert
- Mindszent tér
- Erzsébet tér
- Teleki u.
- Nagyváthy u.
- Wesselényi u.
- Szövő u.
- Üveggyár
- Tímár malom u.
- Kiss E.u.
- Vasgyári u.
- Vasgyár
- DIGÉP
2007-2012. március 1 (megszűnt)
A hálózat-átszervezés miatt jelentősen lerövidült az útvonal.
- Szemere u.
- Erzsébet tér
- Teleki u.
- Nagyváthy u.
- Wesselényi u.
- Szövő u.
- Üveggyár
- Tímár malom u.
- Lidl(2009-től)
A 133-as autóbusz gyorsjáratként közlekedett, 16 perc átlag menetidővel.
Megállói:
1979-1980. szeptember 1.
1981-1984. május 31.(megszűnt)
- Avas vk.
- Ifjúság u.
- SZTK
- Népkert
- Szemere u.
- Erzsébet tér
- Kiss E.u.
- Vasgyár
- DIGÉP
1980.szeptember 1- 1980. december 31.
Vargahegyen keresztül.
- Avas vk
- Sályi u.
- Vasgyár
- DIGÉP
33A járat
Megállói:
1979-1980 (34-es járatra átnevezve)
- Avas vk.
- Ifjúság u.
- 3.sz.Általános Iskola
- Petneházy bérházak
- SZTK
- Népkert
- Szemere u.